Aktivita

Žiadateľ a realizátor aktivity STU

313ATR900001 – Riadenie samotného dopravného prostriedku


Výskumná aktivita č. 1: Nezávislý výskum a vývoj 

Autonómne onboard riadenie bezpilotného prostriedku

Základný materiál – Vývoj modulov lokalizácie, navigácie, stabilizácie, pohonov, zdrojov energie a komunikácie.  Zber a vyhodnotenie údajov z multi-senzorového systému.

Výskum kinematických štruktúr UAS

Základný materiál – efektivita letu, nosnosť, optimálna štruktúra draka – konštrukcie.  Výber vhodného materiálu pre konštrukciu draka UAS.

Moduly UAS

Základný materiál – moduly na prepravu materiálu odolné na špecifické podmienky, moduly pre zlepšenie lokalizačných a navigačných schopností. Mechanické, komunikačné a riadiace rozhranie medzi UAV a modulárnym príslušenstvom.

Partner a realizátor aktivity UNIZA

313ATR900003 – Riadenie a koordinácia dopravných prostriedkov

Výskumná aktivita č. 2: Nezávislý výskum a vývoj 

Základný materiál – Softvérová platforma pre riadenie a koordináciu skupiny autonómnych lietajúcich prostriedkov. Algoritmy pre riadenie skupiny autonómnych lietajúcich prostriedkov. Digitálne dvojča (virtuálna reprezentácia) skupiny skupiny autonómnych lietajúcich prostriedkov. Mobilné laboratórium na monitorovanie, sledovanie, identifikáciu a donucovanie riadenia skupiny dronov ako aj narušiteľov.

Partner a realizátor aktivity MGA

313ATR900004 – Nezávislý výskum a vývoj špecifických požiadaviek v oblasti dopravy špecifických biomedicínskych tovarov prostredníctvom autonómnych strojov 

Výskumná aktivita č. 3: Nezávislý výskum a vývoj 

Výskum vplyvu alternatívnej prepravy nepilotovaným lietajúcim zariadením na sledované markery biologických vzoriek

Základný materiál – Vplyv alternatívnej prepravy nepilotovaným lietajúcim zariadením na sledované markery biologických vzoriek.

Vybudovanie výskumného dátového centra pre manažment a logistiku autonómnej prepravy biologického materiálu

Základný materiál – Správa údajov a manažment prepravy biologického materiálu. Riadenie logistiky a infraštruktúry autonómnej prepravy. Vyhodnocovanie a priebežná analýza parametrov ovplyvňujúcich predanalytickú fázu počas autonómneho transportu. Napojenie riadiaceho a kontrolného systému transportu na laboratórne informačné systémy a archivácia dát získaných počas prepravy spolu s výsledkami diagnostických testov, ich vyhodnocovanie v rámci bioštatistických korelácií. Vhodný model zapojenia autonómnej prepravy v rámci logistiky biologického materiálu na Slovensku.

Partner a realizátor aktivity Aerobtec

313ATR900005 – Vývoj vysokoefektívneho pohonu dopravného prostriedku a návrh automatizovanej základne – flexibilita 15%

Výskumná aktivita č. 4: Experimentálny vývoj

Vývoj vysokoefektívneho pohonu dopravného prostriedku

Základný materiál – Vysoko efektívne, robustné a bezpečné metódy riadenia synchrónnych motorov. Frekvenčný menič pohonného systému s možnosťou rekuperácie energie. Prediktívna diagnostika pohonnej jednotky. Nabíjanie a monitorovanie systému zdroja energie.

Návrh automatizovanej základne

Základný materiál – Automatický nabíjací a monitorovací systém. Rozhranie pripojenia bezpilotného lietajúceho prostriedku k automatizovanej základni.